دنیای درخشان
چرا به وب سایت نیاز داریم؟ مزایای داشتن وب سایت

چرا به وب سایت نیاز داریم | دلایل و مزایای طراحی سایت

بسیاری از افراد هستند که این سوال را از خود می‌پرسند: چرا به وب سایت نیاز داریم؟ مزایای داشتن وب سایت چیست؟ اصلا چرا وب سایت؟ دلیل آن هم واضح است. چون خیلی از کسب و کار ها روز به روز بیشتر به سمت طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ گرایش پیدا می‌کنند. دلیل این حضور پررنگ و استقبال چیست؟ در این مقاله از درخشان شو باما همراه شوید تا مزایای طراحی سایت را باهم بررسی کرده و به این سوال پاسخ دهیم که چرا به وبسایت نیاز داریم؟

بازاریابی و فروش اینترنتی

وب سایت یک ابزار برای بازاریابی و فروش اینترنتی است. شما می‌توانید با یک سایت قدرتمند، هم در زمینه ی جذب مخاطب های تخصصی و هم در فروش محصولات خود موفق باشید. سایت، مزایای بسیاری از جمله دیده شدن محصولات شما، افزایش فروش و معروف شدن برند تجاری شما دارد. پس یکی از دلایل و مزایای داشتن وب سایت می‌تواند افزایش قدرت و اعتبار بازاریابی و فروش شما باشد.

مزایای داشتن سایت چیست؟

ما می‌خواهیم در مورد مزایای سایت در دنیای امروزی صحبت کنیم. یکی ار مهمترین مزایای سایت فراگیر شدن اینترنت است. امروزه اکثر افراد به جای خرید حضوری مایل به سفارش اینترنتی هستند. چون هم در زمان خود صرفه‌جویی کرده و هم از نظر قیمت، گزینه های بهتر و بیشتری پیش روی آنها است. خرید حضوری باتوجه به شلوغی، کمبود زمان و بی حوصله شدن جامعه امروزی، جای خود را به خرید های اینترنتی داده و هرروزه، خریداران اینترنتی و فضای مجازی، بیشتر و بیشتر می‌شوند.

پس در یک کلام می‌توان به سوال “چرا به وب سایت نیاز دارم” پاسخ درست داد: آن هم همه گیری استفاده از فضای مجازی و دنیای دیجیتال برای استفاده از سرویس‌های مختلف و خرید محصولات است.

کاهش چشمگیر هزینه های شما

یکی دیگر از مزایای طراحی سایت کاهش هزینه های تجاری است. شما برای راه اندازی یک وبسایت، نیازی به مغازه، پرداخت اجاره ماهیانه و هزینه های سنگین یک فضای فیزیکی را ندارید. تنها یک بار هزینه طراحی سایت را پرداخت کرده و از آن می‌توانید به راحتی پول در بیاورید! شما براحتی می‌توانید تمام محصولات خود را به نمایش بگذارید و با پیشرفت در کار خود حتی می‌توانید با داشتن انبار هم کار خود را انجام دهید.

وب سایت یا تبلیغات حضوری؟

موضوع بعدی که سوال چرا به وبسایت نیاز دارم را مشخص می‌کند، هزینه های اقتصادی تر تبلیغات و بازاریابی در فضای دیجیتال نسبت به روش های بازاریابی دیگر است. شما می‌توانید با بهبود سطح بازدیدکنندگان خود، به راحتی جذب مشتری و فروش داشته باشید. این کار بدست متخصصان تیم درخشان شو به راحتی و در  کمترین زمان میسر می‌شود.

مزایای طراحی سایت در افزایش اعتبار برند چه تاثیری دارد؟

اگر یک مشتری فعال به دنبال برند و محصول شرکت شما در فضای مجازی بگردد و وب سایت شما را پیدا نکند یا شرکت شما سایت نداشته باشد این امر به معنی شکست در فروش و کسب اعتبار است. امروزه بیشتر افراد، اعتبار و ارزش یک برند را در بروز بودن، دانش جدید و استفاده از تکنولوژی ها و پلتفرم های بروز می‌دانند. زمانی که شما سایت نداشته باشید، از دید خیلی از افراد برندتان بی ارزش خواهد بود.

طراحی سایت به افزایش اعتبار برند شما کمک بسیار بزرگی می‌کند. همچنین زمانی که کاربران اینترنتی، یک محصول یا یک سرویس مورد نظر خود را جستجو می‌کنند، با وبسایت ها و برند های مختلفی روبرو خواهند شد که قطعا به آنان اعتماد خواهند کرد. دلیل آن هم اعتبار بی اندازه گوگل نزد مردم در سال 2022 محسوب می‌شود.

راحتی ارتباط با مشتریان و دسترسی آنان به شما

اگر شخصی بخواهد با شما در ارتباط باشد یا هر درخواستی داشتند یک وب سایت این موضوع را آسان و سریع می‌سازد. شما به راحتی می‌توانید اطلاعات تماس خود را در وب سایت قرار داده و مشتریان با مراجعه به قسمت تماس با ما، با شما ارتباط برقرار کنند.

مزایای طراحی سایت درخشان شو

همچنین یکی دیگر از دلایلی که به سوال چرا به سایت نیاز داریم پاسخ می‌دهد، جمع آوری یک منبع داده بسیار قوی از اطلاعات مشتریان است. شما با تماس های مختلف، مشتریان قدیمی، مراجعین حضوری، مراجعین وبسایت و… می‌توانید یک سیستم مدیریتی برای مدیریت اطلاعات مشتریان خود راه اندازی کنید.

چنین سیستمی به شما این امکان را می‌دهد تا مطابق با سلیقه، سن و سال و دیگر اطلاعات مشتریانتان، محصولات و خدمات خود را بهتر و هدفمند تر بازاریابی کنید، بدانید که مشتریان بیشتر به چه چیزهایی علاقه دارند، اکثر مشتریان از کدام سرویس های شما راضی بوده اند و…

مزایای طراحی سایت: حرفه ای دیده شدن برند و افزایش اعتماد مشتری

همانطور که گفتیم، مشتریان به کسب و کار هایی که یک وبسایت تمیز و حرفه ای دارند، اعتماد بیشتری داشته و ارزش مضاعفی قائل می‌شوند. حتی کوچک ترین کسب و کار های محلی هم می‌توانند با یک وبسایت ساده در صفحه اول گوگل حضور داشته و کسب درآمد کنند.

فراتر از مرز ها: زمان و مکان برای شما بی معنی می‌شود!

تصور کنید یک مغازه شبانه روزی در یک خیابانی داشته باشید که به صورت 24 ساعته پر از رفت و آمد افراد گوناگون بوده و هیچ وقفه ای در چنین پاخوری وجود ندارد! تنها با داشتن یک وبسایت می‌توانید چنین رویایی را برای خود محقق سازید.

زمانی که شما در فضای دیجیتال و اینترنت حضور دارید، هیچ

جمع بندی: چرا به وب سایت نیاز داریم

طراحی سایت در زمینه های مختلفی صورت میگیرد که میتوان برای کسب و کار های مختلف استفاده کرد. تیم طراحی سایت و سئو دیجیتال مارکتینگ درخشان شو با داشتن تیمی مجرب و با تجربه، سایت های مختلفی در زمینه های شرکتی، فروشگاهی، خدماتی، آموزشی، شخصی و… طراحی و پشتیبانی نموده است و آماده همکاری و مشاوره در این زمینه می باشد.