طراحی سایت آموزشی در کرج

طراحی سایت آموزشی در کرج و تمام اطلاعاتی که هر شخصی که قصد طراحی سایت در کرج دارد باید اطلاع داشته باشد.

تقریبا چندین سال است که نظام آموزشی در مدارس و دانشگاه‌ها تفاوت چندانی نداشته و تقریبا، اکثر افراد از سیستم آموزشی ناراضی هستند. در جوامع امروزی که تکنولوژی با سرعت بالایی در حال تغییر محیط اطراف و سرنوشت ماست، افراد نیاز به رشد فردی و پیشرفت در زمینه شغلی و توانایی‌های متفاوت خود دارند. همچنین ترافیک و مشکلات رفت و آمد و هزینه بالای کلاس‌های خصوصی و تایم محدود دانش پذیران، فرصتی مناسب را برای افراد و موسسات آموزشی ایجاد کرده تا محتوای آموزشی خود را در قالب پکیج‌ها و کلاس‌های آنلاین برای دانش آموزان و دانشجویان محترم در سرتاسر اینترنت قرار دهند. تکنولوژی قرن 21 به شما این امکان را می‌دهد تا بصورت آنلاین و آفلاین در کلاس بهترین معلمان دروس مورد نظر خود حضور داشته و از راه دور به تحصیل بپردازید. یکی از منطقی‌ترین روشها جهت عرضه محصولات آموزشی و آموزش در بستر آنلاین، طراحی یک سایت آموزشی حرفه ای می‌باشد. سایتی قدرتمند که توان عرضه محصولات و کلاس‌های آنلاین را به بهترین شیوه ممکن داشته باشد. با ما همراه باشید تا به طراحی سایت آموزشی حرفه ای و ویژگی‌های آن بپردازیم. 

در نهایت میتوانید از مشاوره رایگان شرکت طراحی سایت در کرج درخشان شو کمک بگیرید و تمامی سوال های خود را بپرسید. با ما همراه باشید.

مزایای طراحی سایت آموزشی

هر مدرسه، دانشگاه، موسسه آموزشی و حتی معلمان خصوصی و افرادی که در هر زمینه ای فعالیت آموزشی دارند، می‌توانند برای خود یک سایت آموزشی داشته باشند. شما می‌توانید دوره‌های آموزشی و محصولات خود را معرفی کنید، آنها را برای فروش قرار دهید و حتی کلاس‌های خود را در اینترنت برگزار کنید. همچنین می‌توانید با مخاطبین خود در ارتباط باشید و از طریق اینترنت، امتحانات، اخبار و موارد مورد نیازشان را به آنها انتقال دهید. پیشنهاد ما به افرادی که محصولات آموزشی خود را ارائه می‌کنند این است که از سایت آموزشی استفاده کنند. سایت شما موسسه آموزشی است که تعداد نامحدودی از دانش پذیران را دریافت می‌کند و آنها خدمات خود را از آنجا براحتی و بدون واسطه دریافت می‌کنند. یکی از بهترین مزایای سایت آموزشی، آموزش تمام و کمال و انتقال تمام اطلاعات مورد نیاز افراد به آنهاست، شما می‌توانید با ظبط کردن کلاس‌ها از تکمیل بودن اطلاعات اطمینان حاصل فرمایید و به نیازهای مخاطبین خود به بهترین شکل رسیدگی کنید. تیم دنیای درخشان اینجاست تا شما را برای بهترین شیوه‌های آموزشی و طراحی سایت از تولید محتوا تا عرضه محصولات در بستر آنلاین راهنمایی کند. 

بخشی از قابلیت های سایت آموزشی

امکان برگزاری کلاس مجازی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم

فروشگاه دوره های آموزشی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم

ثبت نام و پرداخت شهریه به صورت آنلاین و آنی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم

برگزاری امتحانات به صورت آنلاین

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم

بخش اخبار آموزشگاه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم

معرفی اساتید و دانشجویان ممتاز

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم

چرا یک آموزشگاه یا مدرسه به داشتن یک وبسایت آموزشی نیاز دارد؟

داشتن یک سایت آموزشی به شما اعتبار می‌بخشد و می‌تواند شما به کاربران بسیار زیادی معرفی کند. اگر آموزشگاهی باشید که تصمیم به برگزاری دوره‌های آنلاین دارد می‌توانید از سراسر ایران و حتی در خارج از ایران مشتری جذب کنید. مدارس نیز از طریق وبسایت خود می‌توانند مطالب آموزشی، امتحانات، لیست نمرات و کلاس‌های آنلاین را برای استفاده دانش آموزان قرار دهند. همچنین در وبسایتتان می‌توانید خود را معرفی کرده و متقاضیان ثبت نام در مدرسه را به کاتالوگ دیجیتال و توضیحات وبسایتتان دعوت کنید. همچنین می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی دیگر مانند تلگرام، اینستاگرام و واتساپ نیز بعنوان مکمل و تکمیل کننده کار خود، بهره ببرید.

ویژگی طراحی سایت های آموزشی در کرج

سایت‌های آموزشی و آموزش آنلاین در کرج اخیرا به عنوان یکی از روش‌های پرطرفدار و کارآمد برای یادگیری در محیط آنلاین ظهور کرده‌اند. این سایت‌ها و پلتفرم‌ها به دانشجویان و افراد علاقه‌ مند به یادگیری امکانات و زمینه‌های جدیدی را برای دستیابی به محتواهای آموزشی فراهم می‌کنند.

اگر بطور خلاصه بخوایم این امکانات طراحی سایت آموزشی در کرج درخشان شو را نام ببریم:

 •   دسترسی آسان به منابع آموزشی با کیفیت
 •   نداشتن محدودیت های سنی
 •   نداشتن محدودیت های جنسی
 •   نداشتن محدودیت های جغرافیایی
 •   نیازمندی‌های کمتر در مقایسه با روش‌های سنتی
 •   انعطاف‌پذیری زمانی
 •   متنوع بودن محتوا و تنوع رشته‌های آموزشی
 •   امکان تنظیم زمان یادگیری

با طراحی سایت آموزشی در کرج و استفاده از سایت‌های آموزشی ، دانشجویان می‌توانند بدون محدودیت های زمان و مکان (خارج از کرج و استان البرز) از مطالب آموزشی استفاده کنند و به تناسب با شرایط و زمان خود، یادگیری را انجام دهند. همچنین، این سایت‌ها امکان ارتباط مستقیم با مدرسان و سایر دانشجویان را فراهم می‌کنند که باعث تبادل اطلاعات و تعامل فعال در فرایند یادگیری می‌شود.

دسترسی و استفاده از سایت های آموزش آنلاین، برای یادگیری راحت تر و منعطف تر از روش‌های سنتی می باشد این آزادی عمل نه تنها برای دانشجویان کرج بلکه برای علاقه‌مندان به یادگیری در هر سطح سنی و در هر زمانی نیز جذابیت دارد. این موارد دلایل اصلی جذابیت این روش برای آموزش های مختلف میباشد و دلیل مهم طراحی سایت آموزشی در کرج می باشد.

مشکلات و کاستی های روش های سنتی و حضوری در روش های آنلاین برطرف شده است.

 یکی از نیازهای مهم در یادگیری، انعطاف‌پذیری در زمان و مکان است. در روش‌های سنتی، دانشجویان ممکن است با محدودیت‌های زمانی و مکانی روبه‌رو شوند و نتوانند به آموزش‌ها و منابع آموزشی دسترسی آسان داشته باشند.

همچنین عدم دسترسی به منابع آموزشی با کیفیت و محدودیت تنوع موضوعات آموزشی  یکی از چالش ها در روش آموزش های سنتی میباشد. برخی از روش های تدریس نیز می تواند منجر به عدم درک کامل دانشجویان شود و نیاز به روش هایی با تعامل بیشتر با استاد و بهبود روش های تدریس  وجود دارد. با طراحی وب سایت آموزشی در کرج، تمامی استاد ها و مربی های ساکن کرج می توانند این نیازها را برآورده کنند.

در وب سایت های آموزش اینترنتی می توان از انواع مختلف منابع آموزشی استفاده کرد مثل:

 • آموزش ویدیویی
 • آموزش های صوتی
 • مقالات و آموزش های متنی
 • آموزش های عکسی (اینفوگرافیک)
 • و … .

با توجه به فرصت‌ها و تعامل با سایر افراد در محیط آنلاین، دانشجویان می‌توانند بهترین زمان برای یادگیری را مشخص کنند و در هر زمانی که برایشان مناسب است به مطالب آموزشی دسترسی پیدا کنند. یکی از بزرگترین مزایای سایت های آموزشی امکان ارتباط مستقیم با مدرسان و سایر دانشجویان است.

شما میتوانید با طراحی زیر ساخت های سایت آموزشی خود در کرج، میزان تعامل فعال کاربر را افزایش داد.

در ادامه محتوای طراحی سایت آموزشی در کرج بیشتر به جزئیات این زیر ساخت ها میپردازم.

رابط کاربری طراحی سایت آموزشی

رابط کاربری شامل المان های ظاهری که بیشتر عناصر بصری هستند میشود که اصطلاحا به آن UI گفته میشود. تجربه کاربری شامل عناصری که روی نحوه کارکرد و عملکرد سایت تاثیر دارد میشود که به آن UX گفته میشود. در ادامه بیشتر به رابط کاربری در طراحی سایت های آموزشی میپردازیم.

طراحی ux سایت آموزشی

در طراحی سایت آموزشی باید کاربر خود را در نظر داشته باشید. کاربران این سایت ها بسیار متنوع می باشند که این تنوع باعث ایجاد نیاز به طراحی سایت آموزشی با را طرح بندی ساده و آسان میشود.

مرتب بودن اطلاعات در سایت های آموزشی سبب میشود که کاربران به راحتی به اطلاعات مورد نیاز خود دست پیدا کنند و از گمراه شدن و انصراف کاربران جلوگیری میکند.

قابلیت جستجو سایت های آموزشی

 سایت‌های آموزشی باید قابلیت جستجوی سریع و دقیق را داشته باشند تا دانشجویان بتوانند به راحتی به دوره‌ها و محتواهای مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند. همچنین، ناوبری آسان و منطقی نیز برای یافتن اطلاعات و مواد آموزشی به کار می‌رود.

طراحی ui سایت آموزشی

طراحی گرافیکی مناسب سایت آموزشی می‌تواند به تجربه کاربری کمک کند. طراحی ui استاندارد یعنی استفاده اصولی از تمامی المان های گرافیکی و تمامی المان های بصری. بطور مثال به استفاده از:

 •   رنگ‌های سازمانی
 •   تصاویر انحصاری
 •   الگوهای ظاهری جذاب و هماهنگ با محتوا
 •   قالب های استاندارد
 • و … .

اشاره و توصیه میکنم.

استفاده درست از این عناصر و طراحی وب سایت آموزشی بر اساس اصول ui، کاربر را جذب کرده و تمرکز را بر روی مواد آموزشی افزایش دهد.

قابلیت تعامل در طراحی وب سایت آموزشی در کرج

تعلیم و آموزش جز اون دسته از فعالیت ها میباشد که نیاز به اعتماد سازی و شناخت می باشد که این شناخت و اعتماد سازی و شناخت فقط از طریق ارتباط و تعامل به وجود میاد.

 یکی از مهمترین استاندارد ها در طراحی سایت آموزشی طراحی و ساخت زیر ساخت های تعاملی برای کاربر می باشد. اصول دیگری که در طراحی سایت آموزشی باید در نظرت استفاده از المان هایی که کاربر بیشترین تعامل را با آنها دارد که در ادامه به مرور آنها میپردازم.

 راه ارتباط مستقیم مدرسان با دانشجویان

ایجاد امکان برقراری ارتباط مستقیم با مدرسان و سایر دانشجویان می‌تواند فرصتی برای پرسش سوالات، بحث و تبادل نظر و همکاری باشد و به دانشجویان احساس ارتباط و انگیزه بیشتری در یادگیری بدهد. در طراحی سایت آموزشی باید قابلیت هایی را بوجود آورد که ارتباط را به حد اکثر برساند مثل:

 •   قابلیت نظرات
 •   چت آنلاین
 •   نشانی‌های ایمیل
 •   تالارهای گفتگو
 •   گروه‌های مطالعه
 •   شماره های تماس
 •   و سایر راه های ارتباطی

ابزارهای تعاملی وب سایت آموزش آنلاین

سایت‌های آموزشی می‌توانند از ابزارهای تعاملی مانند ویدئوها، جلسات پرسش و پاسخ زنده و نمودارها برای جلب توجه و فعالیت دانشجویان استفاده کنند و تجربه یادگیری تعاملی و جذابی را ارائه دهند.

نکات مهم در طراحی سایت آموزشی کرج

اگر بخوایم بصورت توضیح مختصر به نکات تکمیلی طراحی سایت آموزشی بپردازیم به نکات پایین اشاره میکنیم:

ارائه پیشرفت حین آموزش اینترنتی

در طراحی سایت‌های آموزشی کرج این امکان وجود دارد که به دانشجویان اجازه دهد پیشرفت خود را در یادگیری رصد کنند، مانند نمایش جلسات پیشرفت، امتیازدهی یا رتبه‌بندی.

سازگاری با دستگاه‌های مختلف

طراحی وبسایت‌های آموزشی باید سازگار در هر نمایشگر و دستگاه‌های مختلف مانند تلفن همراه، تبلت و رایانه باشد. با یک طراحی خوب کاربران می‌توانند با هر دستگاهی که دارند به سایت ما دسترسی داشته باشند و تجربه یکسانی را تجربه کنند.

طراحی اپلیکیشن آموزشی

با پیشرفت فناوری، امروز میتوان بعد از طراحی سایت آموزشی یک نسخه اپلیکیشن از سایت طراحی کرد این نرم‌افزارهای تلفن همراه به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا هر زمان و هر مکانی که بخواهند به مواد آموزشی دسترسی پیدا کنند.

حفظ ساختار درسی و محتوا

یک سایت آموزشی مناسب باید نظم، ساختار یکپارچه و منطقی درسی داشته باشد. برای پیاده سازی این امر باید مرتب‌سازی محتوا و دروس به صورتی باشد که بین مفاهیم مرتبط روابط منطقی برقرار شود. در طراحی ساختار و استراتژی درسی، باید از سلسله‌مراتب و زیرمجموعه‌ها استفاده کرده و مواد آموزشی را به صورت درست و به ترتیبی که دانشجویان باید یاد بگیرند، ارائه دهید.

محتوای قابل فهم و قابل استفاده

محتوای صفحه آموزش باید برای دانش آموزان قابل فهم و مفید باشد. زبان ساده و روش‌های آموزشی مؤثر می‌تواند به دانش‌آموزان در درک مفاهیم  و ارائه مطالب  به روشی قابل استفاده و عملی کمک کند.

انواع دیگر طراحی سایت

 1. طراحی سایت فروشگاهی در کرج
 2. طراحی سایت شرکتی در کرج
 3. طراحی سایت شخصی در کرج

سخن آخر

پیشرفت یادگیری و تعامل فعال، به ارائه امکاناتی که به دانشجویان کمک می‌کند در یادگیری پیشرفت کنند و با دیگران و مدرسان تعامل کنند.

سال هاست استفاده از روش های سنتی برای آموزش جذابیت خودش را از دست داده است و افراد به دنبال آموزش بصورت آنلاین و ویدئو هستند. اساتید نام دار برای خود سایت طراحی کرده اند که به تمام کشور و بدون داشتن محدودیت بتواند خدمات و آموزش های خود را عرضه کنند.

اگر شما یک استاد و یا یک مربی خبره هستید برای بهتر دیده شدن و شناخته شدن خود، از قدرت اینترنت استفاده کنید. برای سفارش سایت آموزشی آنلاین با درخشان شو تماس بگیرید.

تعرفه های طراحی سایت آموزشی

پایه
شروع از 13,9 میلیون تومان
حرفه ای
شروع از 19,9 میلیون تومان
پیشرفته
شروع از 23,9 میلیون تومان
نمایش بیشتر

گوشه ای از نمونه کار ها

سفارش طراحی سایت آموزشی

یک پاسخ
 1. سلام من از یه شرکت خاستم که واسم یه سایت شرکتی کد نویسی کنه اما اونا از کد های آماده استفاده کردن و از وردپرس استفاده کردن الان میخوام بصورت انلاین آموزش بذارم ی طورایی مثل لایو اینستاگرام اما بهم گفتن این کار چهار صد میلیون خرج داره جالب اینجاست من طراحی سایت وردپرسی رو با 10 میلیون انجام دادم صفر تا صد تو کرج و اصلا ندارم بخوام این هزینه زیاد رو انجام بدم کلا نمیصرفه خواستم به شما بگم اگر شما با 5 میلیون این کار رو انجام میدید با ایمیلی که تو این کامنت درج کردم تماس بگیرید تا باهم صحبت کنیم 6 میلیون هم میدم اگر زود این کارو انجام بدید ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *